Visací Zámek RevirválDrak´s birthday 6.3.2004 v Klubu La France KOLÍN-Štítary

aneb co LOK málem neuzřel

O Dračích jak on říká přirozeninách se spekulovalo již od podzimu ihned po vydařené akci v Roztokách, někteří si ještě pamatují posezení , z kterého LOK dluží report.

V této době jsem o účasti ještě uvažovat nemohl. Asi v 1/2 ledna Drak začal pořádně blbnout o zrušení, s tím, že dostal pozvání na snobskou jízdu v jídelním voze našich tedy Českých drah. V této době se již rýsovala má účast, byl jsem zdrcen (poprvé). Tvrdě bylo intervenováno ode všech a Drak přemožen, zvláště pak, když jsem mu oznámil, že i jááá mám již zaškrtnuto v kalendáři 6.3.2004. On se mi vysmál, že to pletu s MDŽ. Neplet. V 1/2 února jsem účast potvrdil na 100%.

O něco později si k nám Drak na Béňo přijel zlámat tělo a uštval si hlavu a krk. Zpochybnil uskutečnění akce. LOK zdrcen (podruhé).

Ze silné deprese mě dostal ošetřující lékař Doky a Bask se svou logistickou pomocí.

Věřím Vám. Požadovaný stylový oděv jsem tedy dokončil v klidu. Boty se povedly coooooooooo? V sobotu odpoledne jsem dal s bohem manželce a vyrazil. Ihned po odjezdu začaly komplikace. Před kopcem Babák byla policie, na zemi motocykl japonské provenience a opodál mrtvé bezvládné tělo přejeté srnky (zlé znamení). Zavřel jsem oči a přidal plyn.

Protože miluji nadevše recesi dávám do souvislosti s VZ a VZR všechna synonyma, která mě napadnou. A tak to bylo i s příjezdem do Kolína. Zastavil jsem u staré dámy (asi 83 let) s šátkem přes uši. Prosím Vás kudy se dostanu do La France ????? "Cožeeeeeeee" ??

Opakoval jsem dotaz. Nic. Nakonec se usmála a povídá : "Ve Francii mám syna mám" drkotajíc zuby. Lidé jsou zde dobří, pomyslel jsem si. Muž v bekovce vyhlížející jako dělník 50.let byl in. Jasný, na světlech doprava a pořád rovně. Na křižovatce typu T došlo ke zradě, hlavní vedla doleva a já po ní, vracel jsem se tedy opět do Kolína. Ztratil jsem se říkám Dokymu do mobilu, ten právě vyprošťoval na nádraží v Kolíně jakousi Babici z bezpečnostního pásu (*tím je vysvětlen jeho pozdní příchod). Zpět. Rovně. Najednou jsem byl ve Štítarech, projel je rychlostí faxu a na konci pole, už vůbec nic. Volám Baskoj(LOK*ztracen podruhé) on na to po svém "No jo ,vole, vole LOKu já to tady moc Romčo neznám, hele vrať se a nech to u těch strojů (bagr a rýpadlo). Vítězství. Vcházím do šenku a ihned mě zaujme Baskova černá kudrnatá hlava, uff, vím, že jsem zde dobře. Bask mě ihned atakoval , nojooooo, vole LOKu, přídeš a ani se nepozdravíš, přitom jsem všem řekl, AHOJ, já na to. Znovu, 11x AHOJ, Já jsem Roman. Skromní hudebníci Segin, KTG a Šeďa tiše seděli ( asi se soustředili). Radúz, na první pohled upřímný člověk, skromný, prostě sympaťák. Hani, Seginova fotoreportérka, rozkošná, Šéďova černovláska ? mňam, Gazin ušel.Krásný útulný club mi učaroval, na rozjezd rum a nálada jde nahoru. Bask opět hecuje, "Tak jak LOKu dostals vopušťák vod manželky ???". Já ho měl(*ale rád spím doma).Pak se objevil Drak, byl obdarován a pogratulován. Za chvíli dorazil Doky. ZUBR tvářící se jako pivo mi byl věrným druhem.

TRI GITARI - super, jejich hudba mě oslovila. Paráda, Baskovo nadšení být alternujícím pěvcem ještě víc. Jo, v Honzoj je talant, to je beton. Po druhé skladbě jsem začal ne(taktně) volat Vlastóóóóóóóóó a Doky se přidal s obligátní prosbou o zahrání něčeho od Zámkůůů. Absence alkoholu udělala své, nálada se né a né dostavit. Ještě, že mám v autě Francovku(vozím ji stále ku pomoci zubů bolení) a šel jsem tedy na kontrolu vozu. Slááááva VZR naladili a koncert začal. Jsem ve svém živlu. Dle mě nejlíp šlape Šéďa a Radúz, ale možná to jen neumím posoudit. Ostatní se snaží, jsou dobří samozřejmě taky, KTG střílí bassou, Doky skáče mezi tanečníky (*že jich bylo), kytarové křídlo Segin+Drak se snaží o Absolutní rychlost. Jen publikum není jaksi připraveno na tento typ produkce. Dokymu, lehce vytýkám, že ani jednou nepronesl větu " ? a hlavně se k nám nepromáčkněte, VOLE" (*v té chvíli 3 tanečníci, ostatní na a pod lešením). Nevadí. Příště. Konečně jsem se odvázal. Ve vzduchu jsem cítil něco jako když se na podzim pálí listí(* jsem z vesnice). Bask mi to později vysvětlil jinak. Tfůůůj. Na Dokyho jsem stále řval, Otcův vůz a ten po svém v dobrém odpověděl, "Víš, ale když mi to neumíme". Baví se i bubeník-démon TRI GITARI. Sedící-stojící-tančící Bask, vypadá mimo, nedivím se, po tolika lekcích hodin zpěvu. Dusič sedí (*jinak by ostatní neviděli), Doky skáče metr vysoko. Bavím se, mentol zabral. Vyvrcholení. Jihnu. Stále si vyřvávám VLASTU. VZR ji secvičili a nejen pro mě. Doky ji uvádí: "Následující píseň věnujeme LOKoj, který přijel z dalekých Krkonoš a prodral se k nám na sněžné fréze a poctil nás svou účastí, píseň je též oblíbená na Litoměřicku". Vlastóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóoó.

Nádhera. Ke konci skladby mi Doky nastavuje mikrofon a tak hrdě odříkám, " ??..rostou jí tam parohy..".

Je konec. Drak končí produkci, je policejni hodina 23.00. HAF. Rozloučení, poděkování, závěrečná fota, byly jste dobří. Díky. V očích vidím železňák s pečeným vepřovým masem, mísu zelí a manželčiny knedlíky. Nadávám na tmu, počasí, zamrzlé sklo a odjíždím. Nutno dodat, že je to má vůle Drak mi ubytování nabídl. Cestou mě staví policie. Procházím. Jsem doma.

PROHLÁŠENÍ AUTORA ČLÁNKU
Autor článku prohlašuje, že jeho text je pravý a zároveň popírá jakouko-li hledanou souvislost s Rukopisem Královédvorským a Zelenohorským.

All rights reserved by LOK 11.3.2004

Zpátky


404 Not Found

404 Not Found


nginx
Edas ©2004